Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/bibliotekanova/template/sf/index_template.inc.php:108) in /home/bibliotekanova/template/sf/index_template.inc.php on line 111
Konkurentnost u optickim komunikacionim mrezama : doktorska disertacija
Detalji o zapisu Back

Konkurentnost u optickim komunikacionim mrezama : doktorska disertacija



Monografska publ./Monography
Serbian/Srpski
[V. Acimovic-Raspopovic]
1995
Beograd
V, 102 lista : graf. prikazi ; 30 cm
Umnozeno za odbranu. - Univerzitet u Beogradu, Saobracajni fakultet, odbranjeno 28.12.1995. - Bibliografija: list 98-102. - Abstract.
Istrazivanja, vezana za uvodjenje potpuno optickih mreza, fleksibilnih u pogledu prostora koji obuhvataju, broja korisnika i mogucih servisa, vrlo su intenzivna. Najveci broj njih odnosi se na resavanje problema vezanih za tehnoloski raazvoj optickih komponenti, arhitekturu i funkcionisanje mreze. Bez obzira kakva ce resenja biti usvojena i realizovana, vazan je i aspekt eksploatacije buducih optickih mreza, odnosno efikasnost i ekonomicnost koriscenja resursa mreze da bi se zadovoljili svi saobracajni zahtevi pretplatnika. Analiza konkurentnosti u mrezi je jedan od nacina resavanja ovih problema. Konkurentnost predstavlja mogucnost istovremenog postojanja vise razlicitih informacija u mrezi bez njihove medjusobne interferencije ili sudaranja. Osnovni cilj ove disertacije bio je da utvrdi pod kojim uslovima i kada, u zavisnosti od saobracajnih zahteva odnosno opterecenosti, treba u mrezi omoguciti konkurentnost. U toj nameri, kao mera za ocenu konkurentnosti, uveden je faktor, koji je definisan odnosom ocekivanih vrednosti ukupnog kasnjenja u mrezama u kojima je omogucena konkurentnost i u mrezama bez konkurentnosti. Analiza ponasanja faktora konkurentnosti, sprovedena na primerima token ring i bus konfiguracije mreza, omogucila je da se formulisu kriterijumi konkurentnosti. Takodje, cilj je bio da se analiziraju i uporede razlicite metode multipleksiranja, kojina se postize konkurentnost, po kompleksnosti implementacije, efikasnosti koriscenja dostupnog propusnog opsega i mogucem broju istovremenih kanala. Na osnovu toga, predlozene su optimalne metode multipleksiranja, s obzirom na moguce primene.
LOADING LIST...
LOADING LIST...